Tipy na výlet v Karlovarském kraji

 

SOOS

NPR SOOS nedaleko Františkových Lázní patří mezi nejvýznamnější přírodní rezervace v Česku. Na ploše 221 hektarů můžete obdivovat rozsáhlá rašeliniště a minerální slatiniště. Typické pro přírodní rezervaci SOOS jsou bublající bahenní sopky, tzv. mofety.

zdroj: více informací  ZDE

Hrad Seeberg

Hrad Seeberg nacházející se přibližně 5 km západně od Františkových Lázní je jedním z hrstky zachovaných ministeriálních v Česku a jako jediný z nich slouží výlučně muzejním účelům. Svým návštěvníkům nabízí rozsáhlé exposice presentující dějiny hradu, vývoj interiérů a nábytkové tvorby 19. století (empír, biedermeier, druhé rokoko, novorenesance, novogotika, chippendale), slavný chebský intarsovaný nábytek a historii výroby porcelánu v západních Čechách.

zdroj: více informací  ZDE

Lázně Kynžvart

Lázně Kynžvart jsou jednou z pouhých čtyř oblastí, kde byly uznány rozhodnutím MZ ČR zdejší klimatické podmínky jako léčebný přírodní zdroj. Kynžvartské minerální prameny jsou součástí zřídelní soustavy kyselek uvnitř široké mariánskolázeňské zřídelní oblasti

zdroj: více informací  ZDE

Zpívající fontána Mariánské Lázně

Zpívající fontána je multimediální koncertní fontána nacházející se na kolonádě Maxima Gorkého v Mariánských Lázních. Pochází z roku 1986 a je vyrobena z nerezu a kamene.

zdroj: více informací  ZDE

Přírodní rezervaci Kladská

Naučná stezka je zaměřená na biologii, historii a geologii. Vede kolem Kladského rybníka po okraji přírodní rezervace Kladské rašeliny, části Tajga.

zdroj: více informací  ZDE

Klášter premonstrátů v Teplé

Premonstrátský klášter v Teplé leží na stejnojmenné řece, nedaleko Mariánských Lázní v Karlovarském kraji. Podle klášterní legendy založil klášter roku 1193 velmož Hroznata a povolal do něj premonstrátské řeholníky z pražského Strahova. Klášter založil výměnou za to, že se nemusel účastnit III. křížové výpravy. Na konci století Hroznata vstoupil sám mezi řádové bratry a stal se správcem klášterního majetku.

zdroj: více informací  ZDE

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Rychlý kontakt

 

Penzion Bájo

Komorní 29/1933

Cheb 35002

Telefon  +420 359 604 905

Mobil     +420 776 861 004

E-mail    info@penzionbajo.cz