Tipy na výlet v okolí ubytování

 

Františkovy lázně – léčebné prameny

Hlavním léčebným zdrojem, užívaným k lázeňské léčbě ve Františkových Lázních jsou minerální prameny o teplotě 9-11°C. Celkem je jich 21. Některé z nich se užívají pouze pro účely pitné kúry, další i v rámci jiných procedur. Najdete je ukryté v mnoha kolonádách, pavilonech a dalších lázeňských stavbách v lázeňské zóně města.

zdroj: více informací ZDE

Komorní hůrka – sopka

Komorní hůrka se nachází nedaleko měst Cheb a Františkovy Lázně. Vznikla ve starších čtvrtohorách na dně vysychajícího slaného jezera. Sopka vznikla jediným výbuchem, se strombolskou aktivitou pojmenovanou podle sopky StromboliStrombolskou aktivitou se rozumí vymršťování roznavené horniny opakovaně v kratších, nebo delších intervalech, což vymodelovalo tvar pahorku. Žhavá láva je při tomto typu erupce vymršťována vzhůru, ale obvykle padá zpět do kráteru.

zdroj: více informací ZDE

Cheb

Centrum Chebu je mimořádně dobře zachované, včetně půdorysu, náměstí a zbytků hradeb, a je tedy právem městskou památkovou rezervací.

Chebský hrad s patrovou kaplí, vystavěný kolem roku 1180 v románském slohu císařem Friedrichem Barbarossou.

Gotický Chrám svatého Mikuláše a Alžběty. Z původní románské stavby z roku 1220 jsou zachovány obě věže. Kostel byl goticky přestavěn v letech 1456–1476 na trojlodní halu. Poškozené vrcholky věží byly barokně přestavěny roku 1746. Na konci druhé světové války byly zničeny neogotické věže, vzniklé po požáru barokních. V roce 2008 byly nahrazeny provizorní poválečné helmice, replikami neogotických věží a tak byly po více než šedesáti letech vráceny kostelu jeho proporce a charakter. Tato významná změna ovlivnila zásadně i panorama města. Nástěnné malby od mistra Lucase z Norimberku jsou z roku 1476.

Špalíček, malebná skupina jedenácti středověkých kupeckých domů na náměstí rozdělených Kramářskou uličkou, který vyrůstal od 13. století na místě kramářských bud a masných krámů. Podle nejstaršího zobrazení z roku 1472 je půdorys těchto dvou bloků v podstatě zachován do dnešní doby. Zbořena byla třetí řada domů, která stála na západní straně náměstí.

zdroj: více informací ZDE

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Rychlý kontakt

 

Penzion Bájo

Komorní 29/1933

Cheb 35002

Telefon  +420 359 604 905

Mobil     +420 776 861 004

E-mail    info@penzionbajo.cz